Чому потрібно очищати водопровідну воду?

Хоча вода з крана, зазвичай, відповідає стандартам прийнятим в Україні (CанПіН2.2.4-171-10), для нас не завжди прийнятний її смак, запах або ж те, що вона неприємно сушить шкіру. В такому випадку, варто самостійно подбати про якість води.

Більшість компаній, що надають послуги водопостачання, виробляють хімічну дезінфекцію води, що забезпечує бактеріологічну безпеку і очищувальну воду від паразитів. Що ж може бути причиною погіршення якості вже очищеної води?

Вторинне забруднення.

Станції очистки води забезпечують якість води до точки її подачі в водопровідну мережу, проте в цій мережі може статися повторне забруднення води, і її якість може змінитися за шляху до споживача.

Як результат вторинного забруднення, вода може бути забруднена мікробіологічно, і в ній можуть бути виявлені паразити, що може прийматися до уваги в процесі дозування дезинфікуючих засобів. Однак, це, в свою чергу, призводить до збільшеної дозі хлору і появи неприємного його запаху. Обов'язком станцій водоочищення є запобігання вторинного забруднення води, причинами якого можуть бути наступні фактори:

  • використання в процесі виробництва водопровідних труб невідповідних матеріалів, які вступають в небажану реакцію з водою;
  • поганий стан водопровідних труб, що є причиною підвищеного вмісту заліза, появи небажаної забарвлення води або запаху сірководню;
  • негерметичність водопровідних труб, через які в систему потрапляють різні забруднювачі, в основному, великі механічні частинки, що погіршують органолептичні властивості води. Ці частинки можуть накопичуватися в трубах, що може сприяти розвитку биопленок, тобто шарів відкладень, в яких розмножуються мікроорганізми. Розвитку бiопленок також може сприяти поганий стан труб і їх виробництво з невідповідних матеріалів.

Рішенням таких проблем можуть бути індивідуальні системи очищення води в кожній окремій квартирі. Сучасний ринок запропонує і очищення від жорсткості і заліза і очищення від хлору і бактерій, а так же підготує воду до безпечного питного рівня.